PRODUCENT TECHNOLOGII WYSOKOŚCIOWEJ NR 1 W POLSCE I EUROPIE

AirSport w świecie sportu zawodowego funkcjonuje nieprzerwanie od 1998 roku. Firma została stworzona przez pasjonatów sportu i nowych technologii. Nasza struktura pozwala na holistyczne działanie. Jesteśmy Producentem technologii wysokościowej, Klubem Lekkoatletycznym oraz agencją wspierającą polski sektor sportu i kultury.

Nasz zespół tworzą ludzie nauki, byli zawodnicy, mistrzowie w swoich dziedzinach oraz eksperci w zakresie marketingu sportowego. Stoją za nami zdobyte tytuły, sukcesy kampanii oraz zaufanie partnerów, z którymi budujemy długofalowe relacje.


Zamień trening na TLENing.

W latach 50 ubiegłego stulecia, związki sportowe zaczęły uzyskiwać coraz lepsze możliwości wysiłkowe swoich sportowców dzięki obozom sportowym w wysokich partiach gór. Mieszkańcy nizin, zaczęli regularnie wyjeżdżać na wielotygodniowe obozy przygotowawcze, aby zapewnić swojemu organizmowi dodatkowe bodźce, które wpływają na wzrost wydolności, siły i wytrzymałości.

Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w 1968 roku w Meksyku na wysokości ponad 2200 m n.p.m. zapoczątkowały opracowywanie coraz to nowszych metod związanych z odwzorowaniem treningu wysokogórskiego na nizinach. Ponadto wielkie sukcesy biegaczy długodystansowych z wyżyn tzn. Kenii czy Etiopii sprawiły, iż zaczęto badać fenomen treningu wysokościowego.

Pierwsze urządzenia do symulowania warunków panujących na wysokości, pojawiły się już pod koniec lat 90. Dzięki udoskonaleniu technologii możemy dziś skutecznie odwzorowywać bodźce do jakich dochodzi podczas pobytu w górach. Z roku na rok trening wysokościowy staje się coraz bardziej popularny, jego zastosowanie wpisuje się kanon przygotowań do najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, wypraw alpinistycznych oraz prewencji i leczeniu chorób cywilizacyjnych.

AirZone to rozwiązanie technologiczne, które pozwala na modyfikację składu powietrza atmosferycznego poprzez obniżenie (hipoksja) lub podwyższenie (hiperoksja) procentowego stężenia tlenu. Dajemy możliwość symulacji warunków wysokogórskich w dowolnych przestrzeniach, nie ograniczając przy tym swobody ruchu i komfortu osób korzystających, czego nie zapewniają kapsuły, maski lub namioty. Jesteśmy największym popularyzatorem treningu wysokościowego w Polsce.