Hipoksja COS

Technologia Hipoksyjna AirZone jest już dostępna w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W ramach inwestycji stworzono przestrzeń wysokościową w pokojach hotelowych oraz sali treningowej. Od teraz zawodnicy, kadry szkoleniowe i całe zespoły nie będą musiały wyjeżdżać na dalekie zgrupowania zagraniczne w wysokie partier gór. Sztuczne góry dostępne są na miejscu. 

Trening w hipoksji w Wałczu

Wszyscy klienci COS – OPO Wałcz, w tym zawodnicy dyscyplin olimpijskich skorzystają z 20 specjalnie przygotowanych pokoi sypialnych (40 miejsc noclegowych) oraz 1 sali treningowej. Dzięki technologii AirZone sportowcy będą mogli symulować pobyt na wysokości nawet do 6 000 m n.p.m. Dlaczego to dla nich takie istotne? 

>>>Sprawdź wszystkie instalacje hipoksyjne w Polsce<<<

Dobrodziejstwa zastosowania hipoksji

Trening wysokościowy prowadzi do powstania w organizmie korzystnych zmian przystosowawczych, zwiększających skuteczność tradycyjnych metod treningowych – podkreśla prof. dr hab. Miłosz Czuba – Jest on idealnym rozwiązaniem umożliwiającym maksymalizację wyników sportowych. W zależności od przyjętego rozwiązania treningowego, może dojść do znaczącej poprawy zarówno wydolności tlenowej, jak i beztlenowej, a także wytrzymałości i siły mięśniowej.

Poprzez zmniejszenie wysycenia krwi tlenem i tkanek dochodzi do uruchomienia w organizmie szeregu reakcji przystosowawczych, mających na celu przywrócić prawidłową prężność tego gazu we krwi, a tym samym homeostazę wewnątrzustrojową organizmu.  To ogromny atut dla wszystkich sportowców – komentuje prof. dr hab. Miłosz Czuba

Technologia Hipoksyjna dla Twojego biznesu?

Uzyskaj ofertę technologii hipoksycznej stosowanej w sporcie, alpinizmie czy medycynie

Sprawdź

Pokoje sypialne z hipoksją

Ośrodek jest już gotowy do przyjęcia pierwszych osób, które chcą wykonać trening w warunkach kontrolowanego niedotlenienia. 

COS – OPO w Wałczujest doskonałą bazą treningową mająca swój mikroklimat oparty na lasach dębowo- bukowych i środowisku wodnym. Ośrodek zapewnia bardzo dobre warunki bytowe wyżywienie, internaty, obiekty sportowe. Współczesny sport potrzebuje nowych bodźców treningowych i takie warunki zostały stworzone w postaci sali treningowej i pokoi w systemie hipoksji, co znacznie wzmocni efekty treningowe, a przez to przyczyni się do osiągania większej ilości medali na Mistrzowskich Imprezach i Igrzyskach Olimpijskich polskich zawodników – podkreśla Zdzisław Ryder, Dyrektor COS OPO w Wałczu.

Trening w hipoksji od dekad wśród sportowców

W zależności od przyjętego rozwiązania treningowego – trening w warunkach hipoksji (IHT) lub ekspozycja podczas noclegu (LHTL) – symulacja wysokogórska umożliwia poprawę wydolności fizycznej, wytrzymałości, siły mięśniowej, czasu reakcji oraz skraca czas potrzebny na regenerację. Z tego rozwiązania od lat korzystają największe kluby sportowe na całym świecie. 

Wdrożenie hipoksji w proces rehabilitacji znacząco przyspiesza powrót sportowca do ponownej rywalizacji. Warto podkreślić, że trening wysokościowy (hipoksyczny) jest także zbawienny dla amatorów sportu. Praktyka poparta badaniami wskazuje, że może być stosowany do poprawy wyników u każdej osoby, która chce poprawić parametry sportowe w niemalże dowolnej dyscyplinie. Skorzystają na tym chociażby amatorzy fitness, biegacze, kolarze, miłośnicy sportów siłowych, boksu itp. 

Wytworzenie warunków kontrolowanej hipoksji w zamkniętych pokojach w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchów i ćwiczeń, czego nie mogą zagwarantować inne często używane urządzenia typu maska lub namiot.